شب آنگاه زیباست که نور را باور داشته باشیم.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
خانه » مقالات علمي » آموزشي » معرفی رشته های گروه علوم انسانی و بازار کار آنها
معرفی رشته های گروه علوم انسانی و بازار کار آنها

معرفی رشته های گروه علوم انسانی و بازار کار آنها

معرفی رشته های گروه علوم انسانی و بازار کار آنهاReviewed by Google Analyse on Mar 16Rating: 4.5معرفی رشته های گروه علوم انسانی و بازار کار آنهامعرفی رشته های گروه علوم انسانی و بازار کار آنها

معرفی رشته های گروه علوم انسانی و بازار کار آنها

۲۵۸۰۵_۷۳۵

رشته حسابداری

تغییرات سریع جامعه امروزی، حسابداری یا «زبان تجارت» را که در ثبت و تجزیه و تحلیل اطلاعات و تحلیل اطلاعات اساسی اقتصادی در مؤسسات مختلف مورد استفاده می باشد، بسیار پیچیده کرده است. تصمیم گیری صحیح و دقیق بر مبنای اطلاعات قابل اعتماد برای توزیع مطلوب ثروت و استفاده از منابع کمیاب ملی بسیار ضروری به نظر می رسد. بنابراین حسابداری نقش مهمی را در سیستم اقتصادی و اجتماعی هر جامعه ای ایفا می کند. در دنیای متغیر بازرگانی و صنعتی، نقش حسابداری عملاً و به تدریج تکامل پیدا کرده است. و علاوه بر وظیفه کنترل که نتیجه بسیار طبیعی کار حسابداری است، در مؤسسات اقتصادی با برنامه ریزی بازرگانی و پیش بینی های اقتصادی نیز نقش مهمی را بر عهده گرفته است.

وظایف مدیریت در موسسات اقتصادی با برنامه ریزی شروع و با کنترل و نظارت خاتمه پیدا می کند. برنامه ریزی و کنترل موجب می شود که منابع و نیروهای انسانی بطور هماهنگ در طرق سودمند جامعه بکار افتد و حداکثر کارائی حاصل شود.

سیستم حسابداری نقش موثری در برنامه ریزی و کنترل عملیات موسسات اقتصادی ایفا می کند. حسابداری نه تنها اطلاعاتی را که مبنای تنظیم طرحها و برنامه هاست در اختیار مدیریت قرار می دهد، بلکه اطلاعات لازم در مورد چگونگی اجرای عملیات را نیز مورد ارزیابی قرار می دهد و علت عدم کارائی را کشف می کند و در هر مورد تصمیمات مقتضی اتخاذ می نماید.

ضرایب دروس دبیرستان مربوط به این رشته در آزمون سراسری دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور عبارتند از: ضریب ۴ برای درس ریاضی، ضریب ۲ برای درس اقتصاد، ضریب ۲ برای ادبیات فارسی، ضریب ۱ برای درس زبان عربی، ضریب ۱ برای تاریخ و جغرافیا، ضریب ۱ برای درس علوم اجتماعی، ضریب ۱ برای درس فلسفه و منطق و ضریب ۱ برای درس روانشناسی.

علاقه به مسائل مالی و حسابداری و داشتن پایه قوی در ریاضیات و صبر و حوصله کافی می تواند از عوامل مهم موفقیت در این رشته باشد.

بازار کار وصنعت

فارغ‌ التحصیلان دوره کارشناسی حسابداری قادرند در امور زیر منشأ خدمات باشند:
– انجام کلیه امور حسابداری در موسسات بازرگانی، بانکها و واحدهای تولیدی و صنعتی.
– تصدی کلیه امور حسابداری در موسسات حسابرسی.
– اشتغال به حرفه حسابرسی در موسسات حسابرسی.
– طرح و اجرای سیستم‌های مدیریت مالی در مؤسسات بازرگانی، صنعتی و خدماتی.

رشته روانشناسی

رشته‌ای کاملاً کاربردی و البته منزوی و متاسفانه به باور بعضی‌ غیر ضروری! زندگی یعنی نحوه درک و فهم ما از محیط و عکس‌العمل و رفتار ما در برابر آن.

روانشناس به بررسی نحوه ادراک محیط توسط موجود زنده یعنی ما دانش‌آموزان از محیط خود و چگونگی رفتار ما در شرایط خاص می پردازد.گرچه موجود زنده شامل غیر انسان نیز می‌شود ولی هدف اصلی این رشته بررسی وضعیت انسان است.

شاید باورتان نشود که این رشته می تواند در تبلور خلاقیت‌ها و استعدادهای دانش‌آموزان و در چرخه تولید اقتصادی پدران ما نقشی به مراتب مهم‌تر از رشته‌های تخصصی ایفا کند. اهمیت علم روان شناسی ناشی از همیشگی بودن عملکرد ما انسان هاست. چون ما همیشه نیازمند آن هستیم که افکار و تحلیل ها و رفتارهای خود و دیگران را بشناسیم و برای بهتر شدن و اصلاح امور حرکت کنیم .

ضریب دروس تاریخ و جغرافی ۳ و روان‌شناسی ، فلسفه ، منطق ، ریاضی ، اقتصاد و فارسی ۲میباشد.

بازار کار وصنعت

دانشجویان فارغ التحصیل رشته کارشناسی روانشناسی جهت تدریس در مدارس یا فعالیت در مراکز مشاوره و مراکز فرهنگی بخش ها و ادارات مختلف می توانند مشغول کار شوند به مرور زمان مسیر اشتغال به کار کسانی که روان شناسی خوانده اند بهتر شده است .

دانشجویان فعال در این رشته و کسانی که ادامه به تحصیل می دهند می توانند در بخش های مختلف وزارتخانه ها، خانه های فرهنگ، مدارس غیرانتفاعی، مراکز مطالعات خانواده، مراکز خیریه مشغول کار شوند.

رشته  راهنمایی ومشاوره

شرط اساسی زندگی توام با آسایش، نشاط، پیشرفت و موفقیت و رشد و کمال برخورداری از سلامت، بهداشت، و امنیت جسمانی و روانی و اجتماعی است. لیکن تغییر و تحولات سریع علمی و تکنولوژی، تغییر و تحولات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، پیش آمدهای غیر منتظره از قبیل جنگ، زلزله، بیماری و تصادف، پیچیدگی ارتباطات اجتماعی و تهاجم فرهنگی در عصر کنونی مشکلات گوناگونی در زمینه‌های معیشتی، تحصیلی، شغلی، خانوادگی، تصمیم‌گیری، ارتباطی، عاطفی، روانی رفتاری و اخلاقی برای بسیاری از افراد در همه جوامع از جمله مردم کشور ما به وجد آورده است و سلامت بهداشت و امنیت جسمانی روانی و اجتمعای آنان را دچار آسیب کرده است. برای جلوگیری و حل و رفع این مشکلات و سازگاری و برخورد موثر و منطقی با موقعیت‌های گوناگون زندگی و تامین بهداشت و سلامتی جسمانی، روانی و اجتماعی افراد جامعه متخصصین حرفه‌های یاورانه به ویژه متخصصان راهنمایی و مشاوره می‌توانند کمک‌های شایان توجهی ارائه کنند.

بنابراین در برنامه‌های توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی هر کشور باید به فراهم ساختن شرایط وسایل و امکانات مربوط به ارائه خدمات متخصصین حرفه‌های یاورانه از جمله راهنمایی و مشاوره توجه کافی مبذول گردد. از آنجاییکه موفقیت و کارآیی موسسات و مراکز ارائه کننده خدمات یاورانه به مراجعان درگرو داشتن متخصصین لایق و کارآمد در حرفه‌های یاورانه است، تربیت نیروی انسانی واجد شرایط و کارآمد در این حرفه‌ها و از جمله راهنمایی و مشاوره از اهمیت فراوانی برخوردار است. برنامه دوره کارشناسی راهنمایی و مشاوره به همین دلیل و برای تربیت و تامین نیروی انسانی لایق و کارآمد برای ارائه خدمات راهنمایی و مشاوره در مراکز و موقعیت‌های گوناگون با استفاده از همکاریهای صاحبنظران با تجربه به این رشته در کشور تهیه و تدوین شده است. رشته راهنمایی و مشاوره یکی از دوره‌های کارشناسی در نظام آموزش عالی است و هدف از تاسیس آن تربیت متخصصان و کارشناسانی است مومن، معتقد به اسلام و انقلاب اسلامی و ولایت فقیه، که بتوانند تصدی امر راهنمایی و مشاوره یا فعالیت‌های پرورشی را در هسته‌های مشاوره، مدارس، مراکز تربیت معلم دانشسراها و سایر موسسات اموزشی و تربیتی، بنیادها بر عهده بگیرند. همه افراد در جریان زندگی خودشان با مسائل و مشکلات متنوعی روبرو میشوند، کودکان نوجوانان و جوانان که این دوره از زندگی آنان با دوران تحصیل در مدارس ابتدایی، راهمایی و متوسطه و دانشگاه مصادف است به علت تجارب کمتر و بحرانهای خاص این دوره‌ها در جریان برخورد و برطرف ساختن مشکلات و مسائل شخصی و اجتماعی با دشواریهای بیشتری روبرو میشوند و این امر علاوه بر تاثیر گذاردن بر جریان زندگی عادی و معمولی آنان برجریان تحصیلی آنان نیز اثر می گذارد و چنانچه خدمات راهنمایی و مشاوره در دسترس آنها باشد با استفاده از این خدمات طرز حل و رفع و بطرف کردن بسیاری از مسائل و مشکلات و موانع را یادگرفته و از زندگی احساس رضایت و خرسندی نموده و سازش بهتر و بیشتری با خود و زندگی خواهند داشت و در نتیجه رشد شخصیتی سالم برای آنان تسهیل خواهد شد و سلامت شخصیت آنان کمتر در معرض ناهنجاری و بیماری قرار خواهد گرفت.

علاوه بر این نوجوانان و جوانان در این دوره از زندگی با انتخاب رشته تحصیلی و شغل که از مهمترین انتخابهای سرنوشت ساز و تعیین کننده در زندگی فردی و اجتماعی فرد هستندمواجهند و در دنیای کنونی به علت تعدد و تنوع رشته‌های تحصیلی و کثرت و تعدد مشاغل و تخصصی بودن آنها این انتخابها برای همه افراد به ویژه نوجوانان و جوانان آسان نمی‌باشد. و چنانچه خدمات مشاوره‌ای و پرورشی در دسترس افراد خصوصاً نوجوانان و جوانان قرار داشته باشد به وسیله راهنمایان و مشاوران آموزش دیده و مجرب قادر خواهند بود با شناخت خودشان و پی بردن به استعدادها، علایق، هدفها نیازهایشان و همچنین شناخت رشته‌های تحصیلی و مشاغل مختلف و نیازهای جامعه در انتخاب رشته تحصیلی و شغل مناسب یاری شوند که در نتیجه از بسیاری از ضایعات که ناشی از انتخاب نادرست رشته تحصیلی و یا شغل میباشد و سازمانها دولتی یا خصوصی عهده‌دار شوند.

متوسط طول دوره کارشناسی راهنمایی و مشاوره ۴ سال و حداکثر آن ۶ سال خواهد بود و دانشجویان در طی آن آموزشهای نظری و عملی لازم برای کسب تواناییهای ضروری در انجام وظائف راهنمایی و مشاوره یا فعالیت‌های پرورشی را بر اساس آیین‌نامه‌های مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی برنامه‌ریزی فراخواهند گرفت.

بازار کار و صنعت

فارغ التحصیلان این رشته مهم که حتماً باید با علاقه و داشتن ذوق درونی خود نسبت به اصلاح و راهنمائی مردم این رشته را انتخاب کرده باشند اولین جائی که می توانند نقش مفیدی ایفا کنند خانواده خودشان است و برای امرار معاش می توان به اشتغال در مراکز مشاوره خصوصی و دولتی- مدارس- ادارات و وزارتخانه ها- مراکز فرهنگی- شهرداری- بعضی از بیمارستان ها و درمانگاه ها اشاره کرد.

رشته علوم قضایی

در فرهنگ پربار اسلامی و از جمله در قرآن مجید بر لزوم حکم بر اساس ما انزل ا… به کرات تاکید شده است رعایت این دستور که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نیز مورد اشاره قرار گرفته است ایجاب می کند که کسانی که تصدی امر قضا را در محاکم کشور بر عهده می گیرند ضمن آشنایی با آخرین تحولاتی که در عالم علم حقوق رخ می دهد، تسلط کافی بر منابع فقه اسلامی داشته باشند، به طوری که مستقیماً بتوانند با مراجعه به کتب فقهی مرجع احکام مربوطه را استخراج نمایند.

برنامه درسی دوره کارشناسی رشته علوم قضائی

دانشکده علوم فضائی و خدمات اداری در جهت دسترسی به این هدف مهم تنظیم شده و در آن تلاش شده است که در عین رعایت دروس عمومی و دروس تخصصی مصوب رشته حقوق به طور کامل، با افزودن تعدادی واحد فقهی در برنامه درسی و تعدادی واحد عربی به عنوان دروس پیش نیاز تسلط نسبی دانش آموختگان دانشکده بر موازین فقهی تأمین گردد.

هدف اولیه از تشکیل دوره کارشناسی علوم فضائی تربیت نیروی کارآمد جهت تصدی مشاغل قضائی در قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران می باشد.

حداقل و حداکثر تحصیل در دوره کارشناسی علوم قضائی مطابق آئین نامه آموزش مصوب شورای عالی برنامه ریزی است، کلیه دروس حداکثر در (۸) ترم ارائه می گردد. طول هر ترم ۱۷ هفته است و زمان آموزش هر واحد درس از نوع نظری هفته ای یک ساعت و عملی ۲ ساعت است.

تعداد کل واحد های درس دوره کارشناسی رشته علوم قضائی ۱۳۵ واحد به شرح زیر است:

• دروس عمومی ۲۰ واحد (همان واحد های مصوب شورای عالی برنامه ریزی برای دوره کارشناسی حقوق   . دروس پایه

بازار کار وصنعت

با توجه به هدف اصلی از تشکیل این دانشکده، فارغ التحصیلان آن توانائی های لازم را برای تصدی امر قضا در محاکم جمهوری اسلامی ایران پیدا خواهند کرد، علاوه بر این با توجه به اینکه دانشجویان دانشکده کلیه دروس تخصصی رشته حقوق را همانند دانشجویان دانشکده های حقوق سراسر کشور مطالعه می کنند، برای مشاغل زیر نیز درست مثل دانش آموختگان حقوق توانایی خواهند داشت:

در مسائل تحریر دعاوی که شامل بازپرسی و دادیاری است.

• در مسائل تحریر ادله مانند معاینه محل و استماع گواهان محلی و استماع اظهارات متداعیین معذور از حضور در دادگاهها به دلایل مختلف از قبیل مرض و غیره.
• در ادارات تسویه ورشکستگی و سرپرستی محجورین فنی و حقوقی.
• در ادارات اجرای احکام (مدنی و کیفری)
• در ادارات ثبت اسناد و املاک
• در دفاتر اسناد رسمی به صورت سردفتر و دفتریار
• در وکالت دعاوی خصوصی و دولتی (داخلی و خارجی)
• در تنظیم قراردادهای اقتصادی و بازرگانی داخلی و خارجی که تخصص لازم دارد.
• مشاوران حقوقی (کارشناسان حقوقی) در وزارتخانه ها و موسسات دیگر دولتی

رشته مدیریت

به دلایل گوناگون نمی توان واژه مدیریت را به سادگی تعریف کرد. از این دلایل می توان به گستردگی دامنه مدیریت و ماهیت پویای آن اشاره کرد. مدیریت فرایند برنامه ریزی، تشکیلات، فرماندهی، هدایت و نظارت بر تلاش های اعضای سازمان و استفاده از دیگر منابع سازمانی جهت دستیابی به اهداف سازمانی است.

مدیریت امروز مجموعه ای از علوم گوناگون همانند اقتصاد، جامعه شناسی، روان شناسی، ریاضیات، آمار و … است که هدفش افزایش بهره وری، کارائی و اثربخشی سازمانی است.
بکارگیری اصول مدیریت از مؤسسه ای به مؤسسه دیگر یا حتی از موقعیتی به موقعیت دیگر، متفاوت است.

دانش مدیریت اولین بار به شکل علمی و امروزی در اواخر قرن نوزدهم میلادی توسط فردی به نام فردریک ونسلوتیلور مطرح شده. مدیریت را برخی هنر و برخی نیز علم دانسته اند و برخی نیز ترکیبی از این دو، اما آنچه مهم است نقش و جایگاه بسیار مهم مدیریت در دنیای امروز است.
ضرایب دروس دبیرستانی مربوط به سه گرایش نامبرده در آزمون ورودی دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی عبارتند از:

ضریب ۴ برای درس ریاضی، ضریب ۲ برای دروس اقتصاد و ادبیات فارسی، ضریب ۱ برای دروس زبان عربی، تاریخ و جغرافیا، علوم اجتماعی، فلسفه و منطق و روانشناسی.
داشتن قدرت رهبری، اعتماد به نفس، روابط اجتماعی خوب، توان تجزیه و تحلیل خوب و قدرت بیان قوی از عوامل مهم موفقیت در این رشته است. همچنین تسلط به دروس ریاضی و آمار با توجه به کاربرد وسیع آنها در مدیریت الزامی است.

بازار کار وصنعت

بدیهی است که در هر سازمان یا نهاد ، که افرادی خاص اهداف مشخصی را دنبال می کنند ، مهمترین رکن موفقیت آن سازمان یا نهاد ، توانمندی مدیر آن سازمان در استفاده بهینه از حداقل امکانات جهت بهره برداری بهتر برای نیل به اهداف می باشد.
بارها از زبان اطرافیانتان در مورد مدیران نالایق و کارمندان لایق آنها مطالب ریز و درشتی شنیده اید. آنچه ما می دانیم چیزی فراتر از اطلاعات شما نیست ، فقط یادآوری این نکته مهم است که در کشور ما افراد هستند که برای مجموعه تصمیم می گیرند نه یک سیستم از قبل تعریف شده.
بازار کار این رشته در صورت موافقت مقام مافوق می تواند در بدنه عظیم الجثه دولت و بخش خصوصی باشد.

رشته علوم اقتصادی

برنامه آموزشی علوم اقتصادی یکی از برنامه های آموزشی در نظام آموزش عالی جمهوری اسلامی ایران می باشد.

و دارای ۶ گرایش می باشد این گرایشها عبارتست از:

۱٫ اقتصاد نظری
۲٫ اقتصاد بازرگانی
۳٫ اقتصاد صنعتی
۴٫ اقتصاد حمل و نقل
۵٫ اقتصاد پول و بانکداری
۶٫ اقتصاد کشاورزی، گرایش اقتصاد بازرگانی دارای گرایش بیمه می باشد.

اهداف کلی آموزشی کارشناسی علوم اقتصادی عبارتند از:

الف- دیدگاهها و تفکری که منبعث از جهان بینی اسلام و منطبق با اصول و ضوابط مکتب اقتصادی اسلام باشد دریافت کنند.
ب- مسائل و مشکلات اقتصادی واحدهای بخش عمومی و خصوصی را در مورد بررسی و تجزیه و تحلیل علمی قرار داده، در ارائه طریق با کارشناسان ارشد همکاری کنند.
ج- در سطوح مختلف مدیریت اقتصادی واحدهای دولتی و غیردولتی با استفاده از تجربیات علمی انجام وظیفه کنند.
د- بنیه علمی لازم برای ادامه تحصیلات عالیه و کسب تخصص در سطوح بالاتر را تحصیل فارغ التحصیلان دوره کارشناسی علوم اقتصادی از سطحی از مهارتها و توانمندیها برخوردار می شوند که قادر به تجزیه و تحلیل مسائل اقتصادی در زمینه های صنعتی، کشاورزی، بازرگانی و خدمات در سطح کارشناسی شوند. نامبردگان همچنین آمادگی مشارکت و همکاری در ارائه خدمات برنامه ریزی، ارزیابی و پیش بینی و مشاوره در زمینه های مختلف اقتصادی را دارا می باشند ایشان صلاحیت احراز مشاغل کارشناسی در موسسات دولتی و غیردولتی را نیز خواهند داشت .

رشته علوم سیاسی

برای شما دانش آموزان واضح است که سیاست آنقدر وسعت و کارائی پیدا کرده که گاهی از حد و مرز نیز می گذرد و نخود هر آشی می شود رشته علوم سیاسی این وظیفه را به عهده دارد که هر آنچه به علم سیاست در جهان امروز مرتبط می شود را در حد دوره های تعیین شده بیان کند.
این رشته‌ نیز از رشته‌های مورد توجه و ویژه در بین رشته‌های علوم انسانی است.

انسان در برخورد با اسم این رشته نگاهش با سرعت به سوی وزارت خارجه و … می‌رود .
موضوع این رشته مطالعه و تحقیق درباره پدیده‌های سیاسی مثل اشکال مختلف حکومت و دولت است. کشف علل و پدیده‌های سیاسی، نحوه اداری سیاسی جامعه و ایجاد ارتباط محترمانه با کشورهای دنیا در عرصه روابط بین‌المللی می‌باشد.

دانش‌آموزان ایران در سطح جهان اطلاعات سیاسی بالائی را دارند که متأثر از انقلاب اسلامی است. آشنائی به زبان انگلیسی و یا به عبارتی زبان‌های خارجی و همچنین داشتن اطلاعات خوب در زمینه ‌تاریخ و جغرافی از عوامل توفیق در این رشته است.در کنکور سراسری ، ضریب درس تاریخ و جغرافی برای این رشته ۳رشته است.

بازار کار و صنعت

دوره کارشناسی علوم سیاسی بر اساس نیازهای جامعه تدوین شده است و فارغ‌التحصیلان این دوره علاوه بر کسب توانائی علمی در تجربه و تحلیل مسائل سیاسی اجتماعی ایران و جهان می‌توانند در وزارتخانه‌ها و مؤسسات و سازمانهای عمومی کشور به ویژه وزارت امور خارجه، وزارت کشور، وزارت آموزش و پرورش و دیگر ارگانهای اجرائی کشور به تحقیق و حل مسائل مربوطه اشتغال ورزند.

                                                                                                                    رشته زبان و ادبیات فارسی

ادبیات آئینه فرهنگ و تمدن یک ملت است و بسیاری از مسائل از قبیل شیوه معیشت، طرز فکر، اندیشه های فلسفی، عقاید و آرای مذهبی و اخلاقی، آداب و رسوم و مانند آنها در آثار ادبی نمایان می شود. انتخاب این رشته با توجه به اینکه قاعده ها و ضوابط زبان مادری را به ما می آموزد به ظاهر معمولی و آسان به نظر می آید اما در واقع لطائف و ظرائفی دارد ودر مراحل تخصصی کار را مشکل می کند. در این رشته دو بخش زبان و ادبیات فارسی مورد بررسی قرار می گیرند. قلم و زبان فارسی شامل زبان شناسی، دستور زبان، اصول نگارش و ویرایش و در بخش ادبیات، سبک شناسی، نقد ادبی، انواع ادبی، تاریخ ادبیات، بدیع، معانی، بیان، عروض و نیز متون نظم و نثر کلاسیک مورد بررسی قرار می گیرند.

ضریب دروس دبیرستان درس ریاضی و اقتصاد، تاریخ و جغرافی، علوم اجتماعی و روان شناسی ۱٫ ادبیات فارسی- زبان عربی ۳ و علوم فلسفه و منطق ضریب ۲
در پایان تکرار این مطلب ضروری است که رشته زبان و ادبیات فارسی با زبان مادری ما یک تفاوت اساسی دارد و آن اینکه تحصیل در رشته ادبیات فارسی فنی و تخصصی است.

بازار کار و صنعت

اولین جائی که دانشجویان این رشته مشغول به کار می شوند مدارس آموزش و پرورش در همه سطوح ابتدائی، راهنمایی ودبیرستان می باشد، عمده کار آنها ترویج و نشر زبان فارسی است که محل ارائه آن به قشر جوان و در سطح مدارس است که با ادامه تحصیل کار در دانشگاه نیز از جاهائی است که امکان جذب آنها نیز هست البته در سطح کارشناسی می توان جذب نهضت سوادآموزی نیز شد.

منبع : علوم زندگی

اشتراک گذاری مطلب

درباره مدیریت :

ميلاد هستم به موسیقی ، تکنولوژی ، مقالات علمی ، خودرو ، گرافيك و تحصیل عشق می ورزم. سعی می کنم از وقتم به بهترین شکل استفاده کنم و بی حرکت یک جا نمونم . از سال 1392 هم تارنماي مجله علمي و تفريحي پرشين فان رو با كمك آرش تاسیس کردم تا کمک کوچیکی به کسانی که در عرصه علم و خواهان بروز شدن اطلاعات خود هستند،کرده باشيم. امیدوارم از مطالبی که توسط بنده منتشر می شه،لذت ببرید! ضمناً تمامی دلخوشی بنده و دیگر اعضای تیم پرشين فان،نظرات و راهنمایی های شماست.

تاکنون ۱۹۰ نظر ثبت شده است.

 1. واقعا ممنون موفق باشی.

  • درود بر شما ، خرسندیم که مقاله فوق مورد استفاده قرار گرفته شده.
   آرزوی تندرسی و سلامتی

   • خوبه ممنون

   • ممنون بخاطر همه چی

   • سلام منم یه مشکل بزرگ دارم دانش اموز پایه ی نهم هستم. ومعدلم هم ۱۹٫۸۰ معلمام میگن تجربی بردارم ولی مگه بدون علاقه میشه من مربی کلاس زبان هم هستم ولی خیلی از این کارم ناراضیم تو تکواندو هم مقام اول استانی رو اوردم بخاطر تواناییام خیلی از رشته هارو میتونم انتخاب کنم ولی من دلم می خواد شغلی داشته باشم که همهی تواناییام رو به کار بگیرم

    • درود بر شما مریم بانو
     شما به علاقه های خود فکر کنید و اونو دنبال کنید.
     هیچ چیزی مثل داشتن آینده ای مطابق علاقه ها شیرین نیست.
     تکواندو و زبان رو میشه در کنار دیگر شغل ها ادامه داد.
     شما یک شغل و هدف رو دنبال کنید ، از توانایی های خود جهت رشد و شکوفایی شغل خود استفاده کنید. موفق باشید

    • پس استعدادتو هدر نده انسانی بردار و زبانتو ادامه بده تا بتونی تو کشورهای دیگه دنبال کاری باشی که هر دو استعدادتو به کار بگیری

     • به نظرم شغل پلیسی براتون مناسبه چون خودپلیس های خانم دوره های اموزش تکواندو کاراته جدو تیراندازی شنا زبان واسکی رو میبینن من خودمم میخوام پلیس بشم موفق باشی

    • سلام: من کلاس نهم هستم!. من زبان در زبان خارجه استادم ، و اون هم با لهجه آمریکایی . کلاً زبانم عالیه بقیه دروس هم با من ۷۵% هستن. میخوام برم رشته علوم انسانی . اون هم بدلیل وجود اشغال زبان انگلیسی . انتخابم درسته یا نه ؟؟؟؟ لطفاً کسی جواب بده.

   • سلام مچکر از اطلاعاتی ک دادی فقط من چجوری باید برم از انسانی دبیری بخونم کلاگیج شدم

  • ارزوى موفقیت بیشتر براى شما رو دارم

  • بخدا خیلی عالی بود. دست گروه درد نکنه

 2. سلام خسته نباشید مطالب مفید و جالبی گذاشتید ممنون

 3. متشکرم مفید بود بخصوص ضرایب کاش درمورد علوم تربیتی هم داشتید.

 4. سلام ممنوم ازمطالب خوبتان ….

 5. سلام ممنوم ازمطالب خوبتان …یاعلی

  • درود بر شما سهیل عزیز
   خواهش میکنم، آرزوی شادمانی و موفقیت برای شما دوست خوبم…

 6. سپاسگزارم.

 7. باتشکر از شما مفید بود.

  اما کاش قدری درباره رشته هنر و تئاتر هم صحبت

  می کردید بنده خیلی به ای رشته علاقه دارم. اما

  علوم انسانی خوندم.

  چرا برخی از رشته ها بیکارند مانند حقوق و…

 8. سلام دوست عزیز یه سوال داشتم.رشته ادبیات و علوم انسانی در زیر شاخه هایی که داره میشه وارد اموزش و پرورش شد؟

  • رشته های علوم انسانی همشون معمولا شغل تعریف شده یا پر درآمدی ندارن و فقط باید به خاطر علاقه دنبالشون کرد من خودم دانش آموز علوم انسانی ام و دلم میخواد حقوق. بخونم یعنی در حال حاضر به حقوق از همه رشته های دیگه میشه بیشتر به شغل و درآمدش امید داشت

 9. منم به اجبار رفتم رشته انسانی ولی یه کم علاقه هم دارم به نظر شما رتبم باید چند بشه تاحداقل دبیری یا تربیت معلم قبول بشم //////اگه میتونین کمکم کنین؟

 10. سلام مطالب خوبی بود!!
  ولی من نمیدونم چه رشته ای باید انتخاب کنم که هم خوب باشه هم اینده داشته باشه؟!؟!؟!؟

 11. سلام من سال دوم انسانی هستم وخیلی رشتمو دوست دارم و واقعا متاسفم واسه افرادی که فکر میکنن انسانی واسه تنبلاس. معدل خودم ۸۰’۱۹شد وبا علاقه وارد این رشته شدم نه با اجبار

 12. سلام، مرسی از توضیحات کانلی که قرار دادین، دوست عزیز من متولد ۷۲ هستم و ترک تصیل کرده بودم و شروع به ادامه تحصیل کردم، رشته م انسانی هست و خرداد سومم تمومـ میشه، به رشته خاصی علاقه ندارم فقط میخوام رشته ای که انتخاب می کنم با توجه به اینکه تا تموم شه و فارق التحصیل شم سنم هم بالا میره، و میگن بعضی رشته ها سن بالا پذیرش ندارن برای اشتغال، میشه راهنماییم کنید چه رشته ای بخونم که اینده شغلی مناسبی داشته باشه؟!

  • درود برشما

   طبق دفترچه ی راهنمای ثبت نام محدودیت سنی برای شرکت در آزمون و پذیرش در دانشگاه ها وجود ندارد.

   طبق تجربیات هم اگر توجه کنید داوطلبان ۷۹ ساله هم در کنکور سراسری وجود داشته.

   و طبق آشنایان هم افرادی هستن که ۳۲ سال دارند و در دانشگاه دولتی درحال تحصیل در مقطع کارشناسی هستند.

   آرزوی موفقیت و پیروزی برای شما

 13. اصلاح می کنم ، *کاملی – *ترک تحصیل،

 14. من در سال تحصیلی نهم هستم و می خواهم انتخاب رشته کنم اگر لطف کنید درباره ی رشته تجربی و کتاب های موجود در این رشته را به من توضیح دهید؟

 15. سلام من دوست دارم برم علوم انسانی ولی به خاطر اینکه بازار کارش زیاد خوب نیست پشیمون شدم و از وکالت و روانشناسی هم خوشم نمیاد ولی اقتصاد و سیاست رو دوست دارم.

 16. سلام داداش میلاد دستت درد نکنه .عالی بود

 17. سلام من سال نهم هستم و انتخاب رشته دارم دوس دارم رشته ی حسابداری برم میگن درامدش و بازار کارش خوبه از رشته ی فنی میخوام برم ولی چون مدرسش ب ما دور میشه پدرم نمیذاره و میخوام از رشته ی انسانی وارد این رشته شم ولی تو بعضی از سایتا دیدم ک میگن رشته حسابداری تو انسانی نیست لطفاااااا راهنمایییم کنید خواهشششش میکنم

 18. سلام ممنونم از راهنماییتون من دانش آموز سال نهم هستم و معدل کل آخر سالم شدش ۱۸ و ۸۰ من از شما این سوال رو دارم چه رشته ای بردارم و اگه رشته انسانی بردارم چه شاخه ای شو برم درآمد خوبی و آینده خوبی داره

 19. سلام ممنون از اطلاع رسانی دقیقتون فقط در رابطه با کار مند بانک داری مطالبی نیافتم اگر امکانش هست راهنمایی کنید متشکرم

  • درود دوست خوبم ، منظور شما از بانکداری استخدام در سیستم بانکی هست؟
   بهترین راهنمایی : مراجعه به دفترچه آزمون و مطالعه شرایط و راهنمای شرکت در آزمون استخدامی بانکها هستش.
   موفق باشید

 20. سلام از مطالب خوبتون متشکرم ولی میشه بگین که چجوری میتونم از رشته ریاضی فیزیک یا رشته علوم انسانی وارد اهنگسازی بشم ازتون ممنون میشم تو این راه کمکم کنید

 21. سلام من دانش اموز پایه ی نهم هستم من به همه ی رشته ها علاقه دارم و برام فرقی ندارن که چه رشته ای رو انتخاب کنم معدلم هم ۱۹هست به نظرتون من چه رشته ای برم که در اینده موفق بشم و شغل داشته باشم؟

  • سلام
   خسته نباشی دوست گرام
   مطالب خوبی گذاشتی فقط خیلی محدودش کردی
   چراکه رشته انسانی فراتر ازین رشته هایی است که در فوق اشاره شده
   خواهشمندم برای بهره گیری بیشتر عزیزان مطالب رو کامل کنید
   تشکر
   مؤید و منصور باشید…

  • سلام صبا جون به نظرم من که همسن خودتم رشته فنی حرفه ی برو چون برای پیدا کردن شغل بهتر پیدا میشه البته رشته های کا مپیوتر ومعماری از جمله رشته های خوبه این رشته است
   ممنونم مهسا

 22. سلام ممنونم از مطالبتون میخواستم بدونم پر درامد ترین زیر شاخه علوم انسانی چیه؟؟؟
  ممنون از کمکتون

 23. با سلام و تشکر از مطالب عالیتون میخواستم بدونم با رشته انسانی میتونم تو دانشگاه مدیریت هتلداری بخونم ممنون میشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟ جواب بدید

 24. ممنون از مطالب خوبتون:-D

 25. سلام مرسی فقط خودتون چی خوندید.؟چه جوری انتخاب رشته کردین؟

 26. مطلب مفیدی بود ولی طولانی بود ممنون

  • از نظر من اصلا به درامدش فکر نکن چه فایده درامد داشته باشه علاقه نداشته باشی میتونی با یک کار ساده کلی درامد جمع کنی اگه علاقه داشته باشی

 27. میگما الن چه رشته ای روی کاره یعنی چه رشته ای بیشتر میرن توی زیر شاخه های انسانی ؟؟

 28. سلام من نهم هستم انسانی زدم وبامشاوره متخصص هدایت تحصیلی صحبت کردم مشاوره مدرسم بادرنظر گرفتن نمرات گفتن که انسانی موفق میشی منم عاشق انسانیم وحفظی جاتم بسیار قویه واینکه عاشق درساهایی از جمله ادبیات زبان عربی دینی هستم وریاضی زیاد خوشم نمیاد من معدلم به دلیل ضعیف بودن درریاضیات ۱۷/۴۳ شده واینکه بنظرتون تورشته انسانی موفق خواهم شد ؟ واینکه من دراین درسا که دوسشون دارم بالاترین نمره کسب کردم ایا میتونم موفق بشم لطفا راهنماییم کنین جیمیلمو فرستادم برای راهنمایی به جیمیلم بیاین ممنون

  • با سلام

   طبقه گفته شما و علایقتون رشته مناسب رو انتخاب کردید و تیم پرشین فان برای شما آروزی موفقیت در تمام مراحل زندگی را دارد

 29. سلام من در پایه ی نهم هستم با معدل ۱۹/۹۰می خواستم بپرسم که ایا انسانی می تونه برام اینده ی خوبی داشته باشه؟راستش ریاضی فیزیک که زیاد مناسب نیست برای یک خانم این رو تجربه ثابت کرده تجربی هم که به اندازه ی کافی اشباع شده و موفقیت درش خیلی کم شده برای همین من علوم انسانی رو به امید حقوق دارم ادامه میدم می خواستم بدونم میزان موفقیت شغلی من در علوم انسانی چقدر هست ممنون

  • با سلام و احترام

   به نظر بنده شما بهتره به همون رشته تجربی برید درسته اشباع شده ولی شما اینده شغلی مطمئنی خواهید داشت

   حقوق نیز چه برای آقایان و چه خانوم ها اشباع شده است و شما از نزدیک با وکلی ها صحبتی کنید خواهید دید که اوضاع کاری مناسبی ندارند

 30. سلام،من دانش آموز سال نهم هستم،و می خواهم شاخه ی علوم انسانی را بردارم،میشه رشته های دانشگاهی شاخه انسانی که درآمد خوب و آینده خوبی داره رو بگید؟

  • درود بر تو مهیار عزیز ، در این مقاله تا حدودی به رشته های دانشگاهی شاخه نظر علوم انسانی پرداخته شده که با مطالعه میتونید از مابین علاقه ها و درآمدها رشته مورد نظر و مناسبی رو انتخاب کنید.

   با آرزوی موفقیت….

 31. سلام من دانش اموز پایه نهم هستم به رشته علوم تجربی خیلی علاقه دارم ولی ریاضیم خوب نیس حفظیاتم عالیه مشاوره مدرسمون گفته برم رشته انسانی ولی اصلاااا علاقه ندارم دارررم دیووونه میشمم هرکی یه چیزی میگه میگن که تجربی درصد قبولیش تو کنکور ۲۵%ولی انسانی خوبه میخواستم بدون انسانی واقعا خوبه ولی میگن برم موفق میشم نمیدونم باید چیکار کنم

  • درود بر شما اسماء عزیز

   شما بیش از رشته به هدف و شغل مورد علاقه خود فکر کنید.
   اگه هدف شما تعیین شده باشه از اونجایی که هر کسی برای رسیدن به اهداف و معیارهای زندگیش در تکاپو و تلاش هستش فکر میکنم بهتر میتونید نتیجه بگیرید.

   به راه و مسیر رسیدن به هدف هم دقت کنید ، هر چقدر آسوده تر باشه رسیدن بهش قطعی تر هستش.

   با آرزوی موفقیت…

 32. سلام من میخام انتخاب رشته کنم معدلم بیسته مدرسه نمونه رشته انسانی اوردم ولی خودم به درسای تجربی بیشتر علاقه دارم از طرفیم همه بهم میگن برو انسانی اینده شغلیش خوبه نمیدونم چیکار کنم رشته ی تجربیم نمونه نیوردم الان ب نظر شما چیکار کنم ؟و چ رشته ای برم ؟دارم دیوونه میشم دیگ

  • درود بر شما عاطفه بانو
   با معدل بیست ک تمامی رشته های تحصیلی در اولویت قرار دارند. پس به این برگه راهنمای پیشرفت تحصیلی زیاد توجه نکنید.
   در شرایط شما مهم علاقه و دید شما نسبت به رشته ، شغل و آینده ست.
   از یک مشاوره در امور تحصیلی کمک بگیرید ، مطمئنا کمک شایانی به شما خواهد بود.
   با آرزوی موفقیت برای شما…

  • سلام عاطفه جان بهتره تجربی ورداری بخدا پشیمون نمیشى من خودم انسانی ام تو تبریز روانشناسی میخونم از رشتم راضیم اما بنظر من تجربی براتو بهتره ایشالله خانم دکتربشی موفق باشى دوست عزیز

 33. رشته انسانی رشته عالی است معدل من ۱۹،۷۹رفتم انسانی

 34. سلام.خیلی مقاله خوبی بود خیلی ممنون.من یه سوال دارم لطفا جوابشو بدین.من عاشق شاخه علوم سیاسی هستم لطفا راهنمایی کنید علوم اقتصاد اینده بهتری داره یا سیاسی.خیلی برام مهمه چون اگه برم انسانی دیگه نمیتونم تغییر رشته بدم بخشنامه جدید اومده….ولی نمیدونم چرا همه میگن کلا انسانی اینده نداره حتی مدرسه ای که رفتم ثبت نام کردم مدیر گفت اصلا بدرد نمیخوره انسانی

 35. سلام من سال نهم هستم وقراربودبرم تجربی ولی مشور گفت برم انسانی چون ز ظر درس های حفظی من خوبم وقرارشد برم انسای آیا خوب است چون شدیدا دودل هستم معدلم هم۵۵\۱۹است؟؟؟

  • سلام باران خانوم

   در حال حاظر اگر نظر بنده رو بخواید خیر تجربی بهتر است چون حداقل به بازار کار اینده مطمئن هستید

   حال تصمیم گیری نهایی با شماست ولی وقتی توانایی بودن در رشته تجربی رو دارید توصیه میکنم این رشته رو انتخاب کنید

   پیروز و سربلند باشید

  • این ی باور غلطه ک چون یکی حفظیجاتش قویه بره علوم انسانی!مگه تجربی حفظ کردن نمیخواد؟!برو چیزی ک مطمعن باشی ده سال دیگه رضایت پیدا میکنی اس چیزی ک هستی

   • —-مگه تو علوم و ریاضی نهم رو دیدی …آدم مخش سوت میکشه…..من ب حالت کلی گفتم … من خودم معدلم ۱۹/۱۴اومده تو هشتم و میتونم امسال صد درصد تجربی بردارم ….. ولی نه اصلا علاقه ای به تجربی ندارم ….من علاقه ام به انسانی هستش و میرم تو دانشگاه یا روانشناسی میخونم یا حقوق و ………و مونده به علباقه هر کس…….باز هم میگم —-

 36. سلااام داداش میلاد…ممنون از مطلب خوبتون.
  من سال دوم انسانی هستم و از رشتن ب شدت راضی هستم و فقط بابت رشته ی دانشگاهیم نگرامی داشتم ک اونم برطرف شد آخه من بین حقوق و روانشناسی شک دلشتم ولی با تحقیقاتی ک راجب رشته حقوق کردم و با مطالبی م در سایت شما خوندم تصمیمم را قطعی کردم ک در دانشگاه برم رشته حقوق…بازم ممنونم و خسته نباالشید میگم خدمتتون🌹🌹🌻🌻🌺🌺🌷🌷🌸🌸

  • سلام الهه خانوم

   خیلی خوشحالیم که تونستیم قدمی مثبتی در جهت تصمیم شما داشته باشیم

   تیم پرشین فان برای شما آروزی موفقیت در تمام مراحل زندگیتون رو داره

 37. خیلی ممنون از لطف بی نهایت شما دوست عزیز…لطفا تا حدالمکان سایتتون رو همینجوری با مطلب اموزندتون نگه دارید چون واقعا ماثر و آموزندس …ممنوووون🌷🌷

 38. سایت خوبی دارید موفق باشید

 39. سلام ممنون از سایت خوبتون فقط اگه میشه در رابطه با بانک و با نکداری و رشته های مرتبط به بانک و بانکداری مطالبی رو بزارید
  ممنون میشم اگه درباره رشته امور با نکی در دانشگاه توضیحاتی بدید و بگید که از چه رشته هایی میشه امور بانکی رو در دانشگاه خواند
  و پیشنهاد من برای شما
  امروز چون همه در شبکه های اجتماعی مختلف علل خصوص تلگرام فعالیت دارن بهترین کار تاسیس یه کانال در تلگرام است
  ممنون
  امیداورم که جواب منو بدید و درباره رشته امور با نکی و بانک و بانکداری مطالبی رو بزارید

  • عرفان جان سلام

   چشم بزودی مطلبی را تحت این عنوان برای شما قرار خواهیم داد

   ممنون از نظر خوبت

 40. من معدلم ۲۰است و پزشکی رو دوست دارم اما بابام میگه درصد قبولی علوم تجربی توی کنکور کم است ممیدونم چیکار کنم

  • سلام علی جان

   شما در مرحله اول توانایی خودت رو ببین و به کدوم رشته علاقه داری همین دو عامل باعث موفقیتت در هر رشته ای خواهد شد

 41. سلام،خیلی خیلی مچکرم….
  مباحثتون فوق العاده مورد استفاده قرار گرفت

 42. سلام خسته نباشید
  من دانش اموز سال پیش انسانیم و میخام هم کنکور زبان بدم هم انسانی ،کم کم دارم ناامید میشم از رشته ای ک انتخاب کردم چون مدام خانوادم میگن ک این رشته هیچ اینده و بازار کاری نداره.من خودم ب حقوق و رشته زبان خیلی علاقه دارم ولی نمیدونم بازار کاری هم براشون وجود داره یا ن؟

  • سلام دوست عزیز

   برای رشته انسانی نیز بازار کار مناسب وجود دارد و بهتر است به اینده امیدوار باشید شما میتوانید با قبول در کنکور و تحصیل در رشته مورد علاقه خود موفق باشید.
   رشته زبان نیز یکی از بهترین رشته های حال حاظرهه

   تیم پرشین فان برای شما آرزوی موفقیت و قبولی در کنکور را دارد

 43. سلام ممنون از شما……….

 44. سلام….هماى گو مفکن سایه شرف هرگز

  بر ان دیار که طوطى کم از زغن باشد….

  اوراخیم بلف سامیخ…..

 45. سلام مطالب خیلی مفید و خوب بود.ببخشید من یک کمک میخواستم ازتون میخواستم بپرسم تو رشته ی وکالت اقتصاد هم هس یا ن؟
  ای کاش میشد بفهمیم این رشته های انسانی با چ رتبه هایی چ جاهایی میگیره
  منتظر جوابتون هستم
  ممنون

  • درود بر شما سحر بانو
   با استفاده از انتخاب رشته مجازی ، تحقیق و مراجعه به مشاوره های قهار میتونید اینو دریابید که چه رتبه هایی قدرت پذیرش در چه دانشگاه هایی رو دارند.
   با عرض پوزش سوال اول رو متوجه نشدم.
   موفق و کامروا باشید…

 46. سلام به همه دوستان، من نهمیم و با معدل ۱۹/۸۰دارم میرم رشته انسانی .ولی باور کنید تا؟همین امسال میخاستم برم تجربی ولی باصحبت کردن با مشاور رفتم انسانی ، شما الان از هرکی که بپرسید میخاد بره رشته تجربی همه هم به امید یه روپوش سفید و خانم،اقای دکتر میرن که حتی مخ ترینانشونم دم کنکور اعتماد به نفسشونو از دست میدن و گند میزنن . و فقط یک سوم دانشجویان تجربی به دانشگاه میرن ، به نظر من با توجه به متقضیان زیاد این رشته و سخت بودن دروس باید کسی بره که واقعهبتونه از پسش بر بیاد و توان استرس های بیخودی و داشته باشه ، تازشم اگه پزشک نشی فوقش یه پرستا میشی و پرستیژ و کلاس و موقعیت یک وکیل از پرستار بیشتره چو خانوم خودتی ، وپزشکی برای خانوم ها واقعا سخته چون باید از همه زندگیت بزنی و کلی درس بخونی و بعدشم که یه پزشک شدی تازه شیفت و خستگی هات شروع میشه و اولا که خانوما نباید خرجی بدن و بعدشم یه زن اول باید زن خونه خودش باشه تا یه شاغل .

 47. آقا از رشته ی علوم انسانی میشه تئانر رفت و فیلم ساخت ممنون میشم بگید

  • درود احسان عزیز ، قبل از هر چیزی اینو یاد آور میشم که :
   رشته‌های هنر و زبان تنها رشته‌هایی هستند که دانش‌آموزان همه‌ی گروه‌ها با هر مدرک سال چهارم یا پیش‌دانشگاهی اعم از ریاضی، تجربی و انسانی می‌توانند در کنکور آن‌ها شرکت کنند.
   با توجه به علاقه شما به هر کدام از رشته های هنری چون تئاتر ، بازیگری ، کارگردانی ، گرافیک و….
   شما می بایست علاوه بر شرکت در آزمون کنکور رشته های انسانی باید در آزمون هنر هم ثبت نام کنید.

   با آرزوی موفقیت و کامیابی برای تو دوست خوبم

 48. سلام محصل رشته ی انسانی هستم و به مترجمی و کلا زبان فوق العاده علاقه مندم لطفا در این مورد راهنماییم کنید چون سردرگمم

  • درود بر شما شیوای عزیز
   شما دو راه رو میتونید در پیش بگیرید :
   ۱٫ تحصیل و فراگرفتن زبان در آموزشگاه های غیر دانشگاهی
   ۲٫ شرکت در کنکور زبان
   بسته به علاقه مندی شماست ، که فقط زبان رو طی کنید یا اینکه رشته ای متفاوت نسبت به زبان رو فراگیری و در کنارش هم کلاسهای آموزشی زبان رو طی کنید.
   موفق باشید بانو…

 49. ممنون واقعا موثر بود
  من میخوام دبیر شوم به نظر شما کار خوبیه؟؟؟

 50. سلام .ممنون از مطالب بسیار خوبى که گذاشتین .

 51. میخواستم بدونم تو رشته انسانی زیر شاخه هاش چیه و درامد هرکدوم چطوره؟؟ممنون

 52. ببخشید درامد شما از این صفحه چقده؟

 53. سلام من کلاس نهم هستم بسیار به رشته ادبیات علاقه مندم و در متوسطه اول همیشه نمره ی فارسی انشا املام بالا بوده اما حالا نمیدونم انتخابم خوبه یا نه میترسم پشیمون بشم لطفا بیشتر راهنمایی کنید

 54. بد نبود

 55. سلام .من نهم هستم میخواستم در مورد رشته انسانی یکم بهم اطلاعات بدین اون چیزی رو که میخواستم نتونستم پیدا کنم..من میخوام بازپرسی وکالت بخونم در موردش بهم اطلاعات بدین..ممنون ..خسته نباشید

  • درود بر شما مهسای عزیز
   متاسفانه تیم مشاوره خوبی در اختیار ما نیست ، اگه اطلاعاتی بیش از اطلاعات فوق مد نظر شماست ، پیشنهاد میکنم که به یه مرکز مشاوره تحصیلی خوب مراجعه کنید.
   موفق و پیروز باشید

 56. سلام من رشته ی انسانی هستم سال سوم و بیشتر زیر مجموعه های انسانی رو دوست دارم ولی نمی دونم که چه رشته ای رو تو دانشگاه انتخاب کنم و بازار کار کدوم بهتره و کدوم درس ها رو تو اولویت قرار بدم تا بتونم رتبه ی خوبی تو کنکور بیارم و کلاس تست رو از چه سالی شروع کنم لطفا جواب بدین

  • درود بر شما محدثه بانو
   کافیه مقاله فوق رو بخونید ، اطلاع مختصر و مفیدی رو در اختیار شما قرار خواهد داد.
   پ.ن : علاقه مندی های خودتون رو دنبال کنید.
   موفق باشید

   • سلام دوست عزیز ی سوال داستم و اینجا شما بهتر از هر کسی میتونی بمن کمک کنی من بین دو رشته ی حقوق و دبیری گیر کردم من ادمیم ک حوصله خوبی داره و سر زبونم خدارو شکر دارم ولی نمیدونم برم حقوق یا دبیری
    یعده میگن دبیری بهتره چون با خیال راحت وقتی ک استخدام بشی روال زندگیت مشخص و معینه ولی بنظر من ک اینطور نیست و میخاستم نظر شما رو راجب این شاخه از علوم انسانی بفهمم و اینکه با چ ربته و معدلی ثبت نام تو رشته دبیری قطعیه ؟؟؟؟

    راجب رشته وکالتم میگن در امد بالایی داره و رسته خوبیه سخت بودن رشتش مهم نیس چون من میتونم ولی میخام بدونم یکی مثل من ک اگه بره رشته وکالت و تلاش کنه تلاشش نتیجه میده یا بیخودیه ؟؟و یچیز دیگه اگه یکی وکیل بشه از کجا معلوم بازار کار مناسبی داره و میتونه کار کنه

    مدیر جون ازت میخام ی ارزشیابی کوچیک بین این دوتا رشته بگی و سوالامو جواب بدی عزیز امیدوارم انقده بیخودی فک نزده باشم خوشال میشم پاسخ بدی من ۳ ماهه دارم روانی میشم مرسی

    با تشکر از بکس پرشین فان یاعلی

 57. سلام ممنون از سایت و مشاو ره ایی که دارید ممنون

 58. سلام من سال سوم تجربی هستم ولی اصلا شغل هاش رو دوست ندارم میخام انسانی رو بردارم.نظر شما چیه

 59. سلام میخواستم بدونم که رشته انشانی من روانشناسی رو انتخاب کردم به نظر شمابازار کارش خوب هستش ومن با رتبه چند میتونم قبول شم لطفا راهنمایی کنید

  • سلام نفس خانوم

   روانشناسی یکی از رشته های خوب دانشگاهی می باشد و شما با قبولی در مراحل بالاتر و اخذ مجوز برای کلینک میتونید درآمد مناسبی داشته باشید

   موفق باشید

 60. سلام من دانش اموز سال نهم هستم خیلی به وکالت علاقه دارم ولی حفظی جاتم ضعیفه و اگر هم برم میگن که بازارکارش ضعیفه از نظر شما من چی بخونم

 61. با عرض سلام و خسته نباشید.من میخواستم رشته علوم سیاسی بردارم نظرتون چیه؟

 62. سلام من سال هفتم معدلم شد ۱۹/۲۱ سال هشتم ۱۹/۷ امسال هم که انتخاب رشته دارم خیلی خیلی تو استرس هستم و نمیدونم چه رشته ای برم

  • درود هستی عزیز
   بهترین راه برای دریافت بهترین نتیجه مراجعه به مشاوره تحصیلی هستش.
   موفق و پیروز باشید دوست عزیز

 63. سلام من سال تحصیلی نهم هستم میخواهم دشته انسانی رو بر دارم ولی دوس هام میگن آینده نداره و به حقوق هم علاقه زیادی دارم راهنماییم کنید

  • درود آتیلای عزیز
   دوست های خوب نعمت هستن ، اما این که آینده شما چه شکلی رقم میخوره در دستان خود شماست ، به نظریات دوستان گوش بدین بعنوان راه و پیشنهاد ، در انتها تصمیم رو خودتون بگیرین…
   موفق و پیروز باشید

 64. سلام من دانش کلاس نهم هستم تجربی را دوس دارم ولی پدر مادرم میگن برو صنعت بخون یه حرفه ای یاد بگیر به دردت میخوره چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • درود بر شما جاوید عزیز ، شما به عاقبت و شغلی که میخوای بهش برسی فکر کن ، و راه های رسیدن بهش رو بررسی که چه رشته ای واست مناسبتر هستش…

 65. سلام من نهم هستم سایتتون خیلی خوب بود و یه مقدار مارو بیشتر به چیزی ک میخاییم نزدیک کرد و اطلاعاتمون هم بیشتر شد . فقط یه سوال برای وکالت هم باید رشته علوم قضایی خوند دیگه ؟؟
  در کل سایتتون خیلی خوب بود ممنون

 66. عرض سلام و خسته نباشید دارم، یک سوال دارم می خواستم بپرستم حداقل معدل برای ورود به رشته علوم انسانی چقدر است? ممنون میشم اگه جواب بدید

  • درود علی عزیز ، معدل تنها مد نظر نیست ، سطح علاقه شما به دروس های مختلف مد نظر باشه بهتر نتیجه خواهی گرفت.
   موفق باشید…

 67. سلام من دانش آموز کلاس نهم هستم و من عاشق ریاضی و ادبیات هستم وبرای انتخاب رشته ام نمی دنونم کدوم رو انتخاب کنم .
  ولی ممنون از سایتی که ساختید چون فهمیدم رشته ادبیات دارای چه زمینه هایی هست لطفا برای رشته ریاضی هم یه مطلبی بزارید تا کمک حال ما شود ممنون

  • درود بانو ، از اینکه مطلب مفید واقع شده خرسندیم.
   اطلاعات و معرفی رشته های دیگر هم در اولین فرصت منعکس خواهد شد.
   موفق باشید…

 68. سلام ممنون از مطالب مفیدتون.برا انسانی معدل کل باید چند باشه؟

 69. سلام.بامعدل ۱۹/۵۰وارد رشته انسانی شدم اما مدتی است متوجه علاقه شدید پدرم به رفتن من به رشته تجربی شدم علاقه خودم به رشته انسانی یک طرف وعلاقه پدرم به رشته تجربی یک طرف واین موضوع هربار درخانه ما مطرح می شودونمیدونم که بااین موضوع که برام خیلی مهم است چیکار کنم./:
  این حرفها داره تو روحیه من برای ادامه دادن این رشته هربار کم وکمتر میشه.
  یک سوال:برای استاد دانشگاه شدن باید چیکار کرد؟

 70. مرسی از توضیخاتتون خیلی مطالب خوبی بودمن نهم هستم وبه رشته انسانی علاقه زیادی دارم حفظیاتمم خوبه ولی تورشته انسانی فقط روانشناسی رو دوست دارم اگر بعدا نتونم روانشناسی دانشگاه قبول بشم باید چیکارکنم اگه میشه کمکم کنید ممنون میشم

  • روانشناسی کلا اکثریت دانشگاه ها قبول می کنن هر چند که تعدادش محدودتر از مثلا حقوقه و خب روانشناسی جزو رشته های پر متقاضیه.کار خاصی در واقع نمی تونید بکنید اگه قبول نشید جز اینکه دوباره امتحان بدید یا دانشگاهای بدون آزمون برید.ولی پیشنهاد من اینه که بخونید اونم زیاد و به خودتونم اعتماد کنید.

 71. اینجا خیلی از رشته هایی که مرتبط با انسانی هستونداشت لطفا کامل ترش کنید ممنون میشم

 72. سلام من بین حسابداری و حقوق موندم ک کدوم رو برم همه میگن اک بری وکالت باید خودت پول داشته باشی دفتر بزنی وگرنه فایده نداره لطفا کمکم کنید

 73. سایت خوبی دارید موفق باشید

 74. سایت خوبی دارید موفق باشید

 75. سلام …
  یه سوالی ذهنمو درگیر کرده …!
  ۱۵ سال هم میتونه کنکور بده؟؟؟
  اخه من سه سال جهشی خوندم …
  میشه عایاااااا

 76. ممنون ازتون بابت سایتتون

 77. سلام خدمت مدیریت محترم میخواستم راهنمایی کنید، رشته تجربی هستم ولی ریاضیات و فیزیکم خوب نیست و علاقه ای بهش ندارم بیشتر درس های حفظ یاتی هامچخوب هستند و به نظر خودم رشته انسانی برم و تغییر رشته بدهم بهتر باشه ولی عده ای میگن بازار کارش خوب نیست و در آینده به احتمال زیاد به مشکل بر میخوری، و هرکی یک صحبتی بهم میکنه الان کاملا گیج شدم با تشکر شما. منتظر پاسخ تان هستم

  • سلام داوود جان

   رشته تجربی به دلیل استخدام های زیادی که در مقطع پرستاری دارد مورد توجه قرار گرفته ولی این دلیل نمیشه هر کسی پرستار نشد دیگه هیچ کاری نمیتونه انجام بده.

   شما سعی کنید به چیزی که علاقه دارید روی بیارید و اگر قرار رشته انسانی رو ادامه بدید و به عنوان مثال وکالت بخونید سعی کنید جوری این مسیر رو طی کنید کمه یکی از بهترین وکیل های شهر و یا کشور باشید.

   موفق باشید.

 78. سایت خوبی دارین

 79. سلام وقت بخیر
  من یک دانش اموز پایه نهم هستم همون طور که میدونید امسال باید انتخاب رشته کنم و خیلی نیاز به کمک دارم راستشو بخواید من اصلا به رشته های ریاضی و تجربی علاقه ای ندارم و مطمئنم ک اگه یکی از این رشته ها رو انتخاب کنم اصلا قبول نمیشم معدل ترم اولمم به خاطر این دو درس یعنی علوم و ریاضی شد ۱۹/۶۴ اما دروس حفظیم بهتره به خاطر همون تصمیم گرفتم ک رشته علوم انسانی رو انتخاب کنم اول میخواستم از طریق این رشته وارد شغل معلمی(استاد دانشگاه) بشم که بعد طبق گفته های پدرم کم کم دارم پشیمون میشه اخه پدرم گفت ک این شغل درامد زیادی نداره به خاطر همون چند وقتیه که ذهنم درگیر شغل روانشناسی شده هیچ اطلاعاتی درباره این رشته ندارم چون قبلا تمام وقت خودمو پی جمع اوری اطلاعات برای معلمی هدر دادم اما الان با یه مشکل خیلی بزرگ رو برو شدم اونم اینه ک پدرم اصرار شدید داره ک من رشته تجربی رو نتخاب کنم و پزشک بشم .اما من هیچ علاقه ای ندارم به پزشک شدن اما از یه طرفم نمیتونم نسبت به حرف پدرم بی توجه باشم واقعا توی بد شرایطی هستم هرچقدر هم با پدرم صحبت میکنم نمیتونم اونو راضی کنم ،اگه میشه لطفا کمکم کنید واقعا سردرگمم اگه میشه درباره رشته روانشناسی بیشتر برام توضیح بدید و بگید ک چطوری پدرمو راضی کنم ک چیزیو ک میخوام انتخاب کنم.
  ممنون

  • سلام آیدا جان

   شما میتونید تجربی رو انتخاب کنید ک هم به صحبتای پدرتون احترام گذاشته باشید و همین ک یک روان شناس موفق در جامعه باشید در اینده .رشته انسانی روان شناسی گرایش عمومی رو داره اما تجربی روان شناسی گرایش بالینی رو داره .این دو گرایش تفاوت زیاد باهم ندارن و موقه گرفتن مجوز،کلینیک هم هیچ مشکلی به وجود نمیاد ک گرایشتون چیه؟؟در هر صورت شما چ رشته تجربی رو بخونید و چ انسانی میتونید رشته دانشگاهیتونو روان شناسی انتخاب کنید و اینو به خاطر داشته باشید ک زمانی مجوز کلینیک رو به شما میدن ک ارشدتونم روان شناسی بخونید بازم فرق نداره ک گرایشتون چیه (میتونه کودک .جنایی.بالینی .عمومی….)مهم اینه ک هم کارشناسی و هم ارشد رشته تحصیلیتون روان شناسی باشه.و اما رشته روان شناسی به تازگی جز رشته های تاپ دانشگاهی به حساب میاد و درامد اونم بالاس هر جلسه مشاوره ۳۰تا۳۵تومن هزینه میتونه داشته باشه و اما اگ این مشاوره در کلان شهرا داده شه بالای۵۰.هر جلسه مشاوره ام ۵۰تا ۵۵دقیقه اس.بعد از گرفتن مدرک ارشدتون باید ۷صد ساعت در مراکز مشاوره کشور دانشگاها و بیمارستان ها دوره کار اموزیتونو بگذرونید .تا مجوز کلینیک برای شما صادر بشه .روان شناسی جز شیک ترین رشته ها به حساب میاد و خعلی راحت میتونید اقای دکتر و خانوم دکتر به اول اسمتون اضافه کنید با این تفاوت ک شما حق نوشتن دارو رو فقط ندارید.و در صورت نیاز بیمار اون رو باید ارجاع بدید به روان پزشک.با ارزوی موفقیت روز افزون برای شما دوست عزیز

  • آیدا روانشناسی جنبه میخواد یعنی باید عیب همرو بدونیو هیچی نگی میتونی؟ اگه میتونی برو انسانی بعدم برو روانشناسی.

 80. سلام خیلی جالب بود علاقه مند شدم برم روانشناسی ولی ایا اشباع نیست😕نمیدونم تجربی برم یا انسانی؟

  • زهرا جان سلام

   به هر رشته ای که علاقه داری برو و سعی کن توی رشتت بهترین باشی

   مطمئن باش هیچ رشته ای بد نیست

 81. سلام و عرض خسته نباشید به شما نتیجه ی خود را از این نوشته شمابدست آوردم

 82. سلام من در پایه نهم هستم خیلی دوست دارم پرستار بشم اما میدونم باید زندگیمو بزارم براش معدل ترم اولم ۱۹٫۵۰ شدش دبیر علومم میگه برم تجربی و من عاشق زیست شناسی و علوم ازمایشگاه هستم لطفا راهنماییم کنید
  باتشکر

 83. سلام من معدلم ۱۹ ولی دوست دارم به رشته ی علوم تجربی

  دوست دارم پزشک بشم کمکم کنید☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

 84. با سلام
  اولا ممنون از مطالب مفیدتون .
  من امسال انتخاب رشته دارم . از همون اول علاقه زیادی به پلیس شدن داشتم . مطمئن هم هستم به خاطر هیجان و فیلم ها و رمان ها نیست . اما با نظراتی که تو سایت های مختلف خوندم که می گفتن خوب نیست و بعضی جاها نوشته بود خوبه کاملا گیج شدم . اگر بخوام برم شغل پلیسی باید وایسم تا اونا قصد کنن عضو گیری کنن ؟ میشه در کنار اون شغلی مثل روانشناسی داشت ؟ اگر میشه راهنماییم کنید .

 85. سلام ..تورو خدا منو راهنمایی کنید ..من دانشجوی رشته جعرافیا هستم گرایش برنامه ریزی شهری…اینده شغلیش چجوریه…میخوام تغییر رشته بدم برم مدیریت ایا رشتم خوبه یا نه ..یغییر بدم؟؟ لطفا منو راهنمایی کنید

  • درود بر شما محمد عزیز
   شما الان در بهترین حالت برای شناسایی موقعیت خودتون هستید.
   بهتره که راه و نتیجه راهی ک میخواید در پیش بگیرید رو با استفاده از تحقیقات محلی ، اینترنتی ، پرس و جو بدست بیاورید.
   از دید بنده هر دو رشته رشته های مناسبی هستند ولی رشته مدیریت بازار بهتری داره…
   موفق باشید

 86. خوبه ولی رشته ی تاریخ سیاسیو نداره چرا؟؟؟

 87. سلام دوستان من کلاس نهم هستم معدلمم بیست شده میخوام برم رشته ی انسانی
  ولی بابام نمیزاره درسای علوم انسانیمم عالی چیکار کنم؟

 88. سلام ممنون از مطالب خوبتون فقط یه سوال داشتم تو کدوم یک از اینا برای دبیری هست و بازار کارش چطوریه؟ممنون می شم برام ایمیل کنید.درپناه حق

 89. سلام ببخشید رشته ادبیات علاوه بر دبیری و کارتو آموزش و پرورش دیگه چه بازارکاری داره و اینکه برای قبولی توی دانشگاهای دولتی رتبه باید حداکثر تا چقد باشه؟!
  خیلی خیلی ممنونم🙌

 90. سلام من یک دانش آموز نهمی هستم و قضیه از این قراره ک امسال باید انتخاب رشته کنم
  من در سال تحصیلی تو زمینه هنر مهارت بالایی داشتم مثلا دبیرمون کارهام رو ک میدید میگفت ک تو کارات در حد یک دانشجوی لیسانسه و همیشه منو در یک سطح بالایی میدونه و از من انتظار داره
  از طرفی هم من درسهای دینی و ادبیات و عربی رو تو آزمونهام همیشه بالای ۷۰ میزدم
  یعنی این درسها (ادبیات و عربی)جزو تقاط قوت من شدند
  حالا واسه انتخاب رشته اصلا نمیدونم باید چیکار کنم و چیو انتخاب کنم خانوادم میگن برو رشته هنر حیف میشی ولی وقتی میگم برم انسانی یا ن؟ هیچکس چیزی نمیگه انگار ک رشته خوبی نیست!
  حالا اینا به کنار من اگه هنر رو بزنم ، شهر ما بیشتر شاخه هاش رو نداره اصلا !
  مثلا تاتر و سینما ک من خیلی دوسش دارمو نداره..
  خواهش میکنم بگین چیکار کنم
  بعضی وقتا انقدر کلافه میشم ک میشینم گریه میکنم 🙁
  راهنماییم کنین……………

  • درود بر شما بانوی خلاق
   با توجه به ذائقه هنریت و علاقه ت عمل کن!
   درسهای دینی و ادبیات رو خیلی از دوستان با درصدهای بالا میزنن و به نوعی از درسهای نمره بیار چه در مدارس و چه در آزمون ها محسوب میشن.
   با این دید و قیاس رشته ای رو انتخاب نکنید.
   بهترین عمل رفتن به یه مشاوره تحصیلی در شهر خودتون هستش. که با توجه به رشته های موجود شهر و فضای کار و آینده کاری اونها میتونه رشته مناسبی رو به شما پیشنهاد بده.
   موفق باشید.

 91. سلام خسته نباشید من دانش آموز سال نهمی هستم معدلم ۱۹/۹۳،به زبان انگلیسی _کره ای_چینی خیلی علاقه دارم مترجمی رو خیلی دوست دارم،دوست دارم کنار مترجمی یک شغل خوب هم داشته باشم که آینده و درآمد داشته باشه پیشه کمکم کنید؟!!

  • درود محدثه عزیز
   با توجه به علاقه و جدیت شما در فراگیری زبان های خارجه ، شما در جستجوی علاقه های دیگه ای و آینده شغلی دیگه ای در خودتون باشید که زبان های خارجه در توسعه شغلی و کاری آینده شما تاثیر داشته باشه باشید.
   پیشنهاد میکنم به مشاوره تحصیلی مناسبی برای دریافت راه ها و اطلاعات مناسب مراجعه نمایید.

 92. با سلا من میخواستم شغل یانتخا ب کنم که پر در ام دباشع نوبت اول ١۴ شد معدلم نوبت دو متلاشمو زیاد کردم و معدل ١٧ در گرفتم اول میخواستم علو مانسانی افسری بخونم اما پشیمون شدم گفتم شغلی باشه بالا ۴ملیون درامد داشته باشع ریاضی علوم عالیع اما توی دو راه یی موندم و میخواستم بگم چه رشته ای بخونم یه روزم میخواستم مختر عبشم و گفت ماول ببینم میتونم چیزی اختراع کنم یا ن اختراع کردم اما ترکید و منفجر شد 😭 حالا نمیدون مچی بخونم میشه کمکم کنید

  • درود حسین جان
   اینکه به این شدت فعالیت ذهنی و خلاقیت رو بهمراه پشتکار داری تحسین برانگیزه
   به مشاوره تحصیلی مراجعه کن که میتونه خیلی بهت کمک کنه.
   موفق باشی…

 93. سلام خسته نباشید.من دانش آموز دهم تجربی هستم اما علاقه ای به رشته ام ندارم و تنها به اصرار پدرم به این رشته رفتم.الان هم تصمیم گرفتم که به دنبال چیزی که دوست دارم برم.حفظیاتم هم عالیه.به نظرتون اگه رشتم رو تغییر بدم تو این رشته آینده ای هست؟؟(خیلی نگرانم و انگیزه درس خوندنم رو از دست دادم)

 94. سلام من در رشته انسانی تحصیل میکنم سال دوم هستم الان چند وقتیه از دروس خسته شدم و دوست دارم برم هنرستان تا یکم از حجم درسا کم بشه ولی میترسم هنرستان برم و پشیمون بشم نمیدونم چیکار کنم مدرسم نمونه دولتی و خیلی خوبه ولی راستش درسا سنگینه اگر میشه راهنماییم کنید چیکار کنم ممنون با آرزو موفقیت برای شما

 95. سلام را جعبه حقوق و رشته ی وکالت میشه من رو راه نمایی کنید و هم چنین من کلاه نهم هستم و یک دبیرستان خوب برأی رشته ی تجربه لطفا به من معرفی کنید ممنون

 96. ببخشید اشتباه نوشتم کلاس نهم و دبیرستان برأی انسانی

 97. سلام من دانش اموز رشته دهم انسانی هستم وقتی که میخواستم انتخاب رشته کنم نمیدونستم که به چه رشته ای علاقه دارم و با توجه به اینکه دیگران منو کاملا از رشته تجربی ترسوندن با دلایلی که امروز همه از سختی این رشته میگن من به رشته انسانی رفتم والان فهمیدم که به رشته های انسانی با توجه به اطلاعاتی که کسب کردم هیچ علاقه ای ندارم و فهمیدم که من به رشته تجربی بیشتر علاقه مندم و دروس ان با روحیات من ساز گار تر است تا انسانی ا ما نمیدونم برای تغییر رشته دوباره باید برگردم به پایه دهم یا نه معدل سال نهم من ۱۹/۷۰ بود خواهش میکنم کمکم کنید واقعا سردر گمم چون اصلا نمیخوام یه سال عقب بمونم

 98. سلام کمکم کنین.خانوادم نمیذارن برم رشته انسانی.چندساله ادبیات خلاق کارمیکنم’یه بازاریاب خوبم هستم وبرای فروش عسل هم ازداییم حق فروش میگیرم.خسته شدم ازدعوابخدااگه نذارن برم ترک تحصیل میکنم

  • درود زهرای عزیز
   این دید منفی نسبت به رشته های مختلفی چون انسانی ، رشته های دیگه حتی کار و دانش و فنی و حرفه ای در جامعه ما نتیجه ش شده همین بیکاری های مفرط در زمینه ها و رشته های مختلف.
   بهترین پیشنهادی که میتونم خدمت شما ارایه بدم مراجعه شما و اعضای خانواده به مشاوره تحصیلی هستش . ایشون بهتر میتونه شما و خانواده رو مجاب و متقاعد کنه…
   موفق باشید

 99. سلام. من دانش آموز پایه نهم مدرسه نمونه دولتی هستم. خودم به علوم سیاسی علاقه دارم ، اما والدینم مخالفن چون فکر میکنن اولا بازار کار برای علوم انسانی نیست، و دوما استعدادم با رفتن در این رشته حیف می شه، و از همه مهم تر میگن که علوم انسانی وایه آدم های تنبله و …
  و میگن اگه یه مهندس بیکار بشی، بهتر از اینه که یه فارغ التحصیل انسانی بیکار بشی، چون هبچ کاری وایش نیست.

  مشتاقم راهنمایی های شما دوستان عزیز رو بخونم.
  با تشکر.

 100. سلام و عرض احترام..شمارو ب خدا کمکم کنین. من میخام تربیت معلمی بخونم و رشته انسانی بردارم رتبم چقد باید باشه؟بازار کارش چ جوریه؟کمک کنین

 101. سلام من نهم هستم وامسال انتخاب رشته دار اگه میشه کمک کنید گربم در اومده بین تجربی و انسانی مونوم

  • درود محدثه عجول
   دوست خوبم ، اینکه انقدر عجول در انتخاب رشته باشید نتیجه مناسبی رو بهمراه نداره.
   با توجه به علایق ، شرایط خانوادگی ، محل زندگی ، آینده شغلی ، سطح معلومات و فاکتور های دیگه باید بررسی کنی که به کدامیک از رشته ها علاقه مندی ، میتونم مراجعه به یک مشاوره تحصیلی رو بهت پیشنهاد کنم که بتونه در بهترین و نزدیکترین زمان کمکت کنه و رشته مورد علاقه و مناسبت رو جلوی راهت بزاره.
   موفق و پیروز باشی خانوم عجول :/

 102. تو رو خدا جواب بدین

 103. سلام . من دانش آموز پایه نهم هستم و در انتخاب رشته موندم . تجربی برم یا انسانی؟خودم چون به فیزیک شیمی و ریاضی علاقه ندارم دوست دارم برم انسانی ولی خب بعضیا میگن انسانی بازار کار نداره و بیکار میشی و آیندت خراب میشه . آیا راسته؟جواب بدید خواهشا

 104. سلام،من دانش اموز پایه نهم هستم و معدلم هم بالا هست،نمیدونم انسانی رو بردارم یا تجربی،کدومش اینده شغلی بهتری داره؟(از درس ریاضی هم خوشم نمیاد و با خوندن راحت ترم تا با فرمول سروکار داشتن)،بنظر شما کدوم رشته برای من بهتره؟

 105. سلام
  من کلاس سوم رشته ادبی هستم ودر انتخاب رشته دانشگاهی دچار مشکل شدم لطفا راهنمایی کنید
  من آینده شغلی و اشتغال برام مهمه
  ؟؟؟؟؟؟

 106. سایت خوبی دارید ممنون

 107. سلام
  ببخشید از رشته انسانیا میشهم عکاسی خوند؟چطوری باید وارد دانشگاه بشم؟

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

كپي از مطالب پرشين فان با ذكر منبع مجاز مي باشد. © 2014-2015 | سئو و بهینه سازی : جوان سئو - طراحی شده توسط پارس تمز